Zapraszamy na dyskusję o dokumentach dotyczących księdza Jerzego Popiełuszki

ks. Jerzy Popiełuszko
ks. Jerzy Popiełuszko. Domena publiczna

Dyrektor Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, dr Marek Szymaniak, Przewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność”, Tomasz Jeziorek oraz Dziekan Wydziału Nauk Historycznych UMK, prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski, serdecznie zapraszają na spotkanie podczas, którego odbędzie się dyskusja o tomach dokumentów „Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki” redagowanych przez Franciszka Dąbrowskiego (t. 3) oraz Witolda Bagieńskiego (t. 4). Rozmowę z redaktorami poprowadzi prof. dr hab. Mirosław Golon (Delegatura IPN w Bydgoszczy/UMK w Toruniu). To wyjątkowa okazja do zgłębienia historii oraz poznania kulis działalności aparatu represji PRL. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Data: 29 października 2024 r.
Godzina: 10:00
Miejsce: Sala Rady Wydziału C.0.39, Collegium Humanisticum, ul. Bojarskiego 1, Toruń

Click to zoom the picture.