Spotkanie Rektorów UMK i Czerkaskiego Uniwersytetu Narodowego

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Tretyn, spotkał się z Rektorem Czerkaskiego Uniwersytetu Narodowego im. Bohdana Chmielnickiego, prof. dr hab. Ołeksandrem Czerewką. W spotkaniu uczestniczyli również prof. dr hab. Jewhen Sinkewycz oraz dr hab. Maciej Krotofil, prof. UMK
fot. Andrzej Romański

W dniu 11 października 2024 r. Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prof. dr hab. Andrzej Tretyn, spotkał się z Rektorem Czerkaskiego Uniwersytetu Narodowego im. Bohdana Chmielnickiego, prof. dr hab. Ołeksandrem Czerewką.

W ubiegłym roku obie uczelnie podpisały oficjalną umowę o współpracy, która ma na celu rozwijanie wspólnych projektów naukowych i dydaktycznych. Warto podkreślić, że historycy z uniwersytetu w Czerkasach współpracują z naukowcami z Wydziału Nauk Historycznych UMK od wielu lat, co przynosi wymierne efekty w obszarze badań i wymiany doświadczeń.

W spotkaniu uczestniczyli również prof. dr hab. Jewhen Sinkewycz oraz dr hab. Maciej Krotofil, prof. UMK, którzy wspierają inicjatywy współpracy międzynarodowej.

Dzięki tym kontaktom, Wydział Nauk Historycznych UMK ma możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej oraz badawczej, co przyczynia się do międzynarodowego rozwoju akademickiego naszych studentów i pracowników.

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.