Ambasador z historyczną wizytą

Trzech mężczyzn rozmawia, jeden trzyma otwartą książkę
Ambasador Hannes Heimisson spotkał się m.in. z rektorem UMK prof. Andrzejem Sokalą i dziekanem WNH prof. Stanisławem Roszakiem fot. fot. Andrzej Romański

Wydział Nauk Historycznych UMK gościł ambasadora Islandii Hannesa Heimissona, który 16 kwietnia odwiedził toruński Uniwersytet z okazji Dni Nordyckich. Wizyta była okazją m.in. do porozmawiania ze studentami i studentkami studiów skandynawsko-bałtyckich, w ramach których prowadzone są zajęcia z historii i kultury Islandii.

"Kierunek: Skandynawia" to hasło, które towarzyszyło Dniom Nordyckim zorganizowanym przez Wydział Nauk Historycznych. Była to okazja do spotkań z naukowcami i autorami, którzy poświęcili swoje życie badaniu tajemnic Północy i nauce języków skandynawskich. Oprócz rozmów i wykładów goście mogli również wysłuchać koncertu poezji duńskiej, podczas którego zabrzmiało pierwsze polskie wykonanie"Alfabetu" Inger Christensen, jednej z najważniejszych książek poetyckich w duńskiej literaturze po II wojnie światowej. Drugą część spotkania wypełni muzyka fortepianowa profesor Christiny Bjørkøe z Konserwatorium Muzycznego w Odense oraz wierszami Nielsa Hava.

Przed oficjalnym otwarciem wydarzenia Jego Ekscelencja Hannes Heimisson spotkał się z JM Rektorem UMK prof. dr. hab. Andrzejem Sokalą, dziekanem Wydziału Nauk Historycznych prof. dr. hab. Stanisławem Roszakiem oraz reprezentacją WNH, w tym organizatorem Dni Nordyckich, Pawłem Kaźmierczakiem.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.