To niezwykła okazja do zanurzenia się w bogactwie historii, kultury i języków krajów Północy. To jednak nie wszystko! Dni Nordyckie łączą się z Drzwiami Otwartymi, które pozwolą Wam odkryć tajemnice różnorodnych kierunków studiów naszego Wydziału!
Przygotujcie się na fascynujące wykłady i warsztaty prowadzone przez ekspertów z dziedziny historii, wojskoznawstwa, archeologii, archiwistyki i zarządzania dokumentacją oraz studiów skandynawsko-bałtyckich. Przygotowaliśmy dla Was wykłady, warsztaty, wystawy i wiele różnych atrakcji.
To jeszcze nie koniec! Podczas Dni Nordyckich będziecie mieli okazję spotkać naukowców i autorów, którzy poświęcili swoje życie badaniu tajemnic Północy. A dla tych z Was, którzy pragną jeszcze głębiej zanurzyć się w kulturę, przygotowaliśmy możliwość nauki języka norweskiego, szwedzkiego, fińskiego i islandzkiego!
Na zakończenie czeka na Was prawdziwa uczta dla zmysłów – koncert poezji duńskiej “Chwile Szczęścia”. To niepowtarzalna okazja, by wysłuchać pierwszego polskiego wykonania Alfabetu Svenda Nielsena do poezji Inger Christenen w przekłądzie Bogusławy Sochańskiej na fortepian - Mariana Veretylnyk, skrzypce - Sebastian Kamiński i głos męski - Paweł Kaźmierczak a w drugiej części koncertu delektować się muzyką fortepianową profesor Konserwatorium Muzycznego w Odense, Christiny Bjørkøe, oraz wierszami Nielsa Hava, które zabiorą Was w magiczną podróż przez świat emocji i wyobraźni.
Dni Nordyckie nie byłyby możliwe bez wsparcia Władz UMK oraz Instytutu Árni Magnússona w Reykjaviku. Środki na organizację Dni Nordyckich na WNH udało się pozyskać naszej Katedrze Historii Skandynawii i Europy Środkowo-Wschodniej.
I uwaga, naszym gościem honorowym będzie JE Hannes Heimisson – Ambasador Islandii w Polsce!
Przyjdźcie i dołączcie do naszej pasjonującej podróży przez historię i kulturę Skandynawii! Zapraszamy całą społeczność toruńskiego uniwersytetu, uczniów szkół naszego regionu i mieszkańców miasta. To wydarzenie, które nie może umknąć żadnemu miłośnikowi wiedzy i kultury!
Rejestracja na zajęcia (wykłady, warsztaty, spotkania): pod adresem e-mail:
W wiadomości prosimy podać:
• nazwę lub nazwy zajęć na które chcecie się zapisać
• nazwisko i dane kontaktowe opiekuna
• liczebność grupy
• nazwę szkoły